• rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
Start
piątek, 05 czerwca 2020
RUSZA NOWA INWESTYCJA -MODERNIZACJA ŚWIETLICY W M. ZABŁOCIE Drukuj
poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Na tę inwestycję mieszkańcy Zabłocia czekali wiele długich lat. Wszystko wskazuje na to, że uda się w końcu zrealizować zadanie polegające na modernizacji świetlicy wiejskiej w Zabłociu.

Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn właśnie podpisał umowę na wykonanie zadania polegającego na kapitalnym remoncie tego obiektu. Zakres projektowanych prac obejmuje wykonanie remontu głównych elementów (przegród budowalnych) budynków: ścian zewnętrznych (osłonowych i wewnętrznych, podłóg, sufitów z zastosowaniem nowych materiałów izolacyjnych i wykończeniowych), termomodernizację budynku (docieplenie stropodachu, ścian fundamentowych, osłonowych i podłóg), ponowne osadzenie stolarki okienno – drzwiowej, wymianę instalacji wewnętrznych: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej. Ponadto zakres prac obejmuje wykonanie nowych otworów drzwiowych. Po remoncie obiekt będzie dostosowany również do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne.  Ponadto planuje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu obiektu. Zadanie obejmuje również zakup mebli kuchennych pod zabudowę oraz kompletne wyposażenie obiektu tak aby służył mieszkańcom. Wartość zadania to kwota ok. 500.000,00 zł. Zakończenie prac planowane jest we wrześniu br.,  a Wykonawcą zadania  jest firma SOBOTA sp. z o.o. z Głogowa.

Jednocześnie Gmina ubiega się o dofinansowanie na realizację tego zadania w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Senior+ z przeznaczeniem na powstanie w tym obiekcie Klubu Seniora. Z informacji przekazanej przez Ministerstwo Gmina Żukowice jest na liście projektów zakwalifikowanych do wsparcia, jednakże oczekujemy na podpisanie umowy z Wojewodą.
 
Top! Do góry